Polska fotografia - zwycięska w prestiżowym międzynarodowym konkursie w Paryżu - A Man Feeding Swans in the Snow - Francja straciła kolejnego żołnierza podczas interwencji w Mali. - Nie żyje reżyser Jérôme Savary. - W Mali poległ francuski żołnierz. To już trzecia ofiara śmiertelna. - Lyon: kardynał Barbarin odprawił pożegnalną mszę w intencji abdykującego papieża Benedykta XVI. -

XVII Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zagra po raz pierwszy w Paryżu.

Sobota 10 stycznia 2009.
Strona główna > Francja > Społeczeństwo > XVII Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zagra po raz pierwszy w (...)
 
(4.97 - 4 votes)

Abonnement

WOŚP zagra po raz pierwszy w Paryżu. Szefową sztabu WOŚP w Zespole Szkół przy Ambasadzie w Paryżu będzie Hanna Borys, która na co dzień jest właścicielką firmy, zajmującej się tłumaczeniami. Akcja zbiórki pieniędzy odbędzie się dzięki inicjatywie Borys oraz jej kilku znajomych, wspartych przez polskie instytucje znajdujące się we Francji.

Podczas WOŚP wystąpi znany w całej Francji polski piosenkarz Michał Kwiatkowski, który zasłynął w popularnym francuskim show muzycznym „Star Academy”. Na estradzie pojawi się także zespół rockowy Nadah. Zaśpiewa również piosenkarka Caroline Rose. mif9moacr

Duża atrakcją imprezy będzie obecność mistrza olimpijskiego w judo – Waldemara Legienia, z którym będzie można się wybrać na wycieczkę rowerową po Paryżu.

Organizatorzy zapraszają ponad to na aukcję, na której będzie można zlicytować plakat zespołu T. Love z autografami wykonawców, książkę z podpisem mistrza rajdowego Sobiesława Zasady oraz różne prace wykonane przez artystów.

W WOŚP będą brać udział liczni wolontariusze, zaopatrzeni w puszki na datki oraz w specjalne identyfikatory. Zbiórka pieniędzy odbędzie się m.in. przez polskim kościołem w Paryżu, przy placu Concorde.

Copyright © 2015 Gazeta MediaPolonia.com
Skomentuj ten artykuł

Partagez cet article en 1 clic :