Polska fotografia - zwycięska w prestiżowym międzynarodowym konkursie w Paryżu - A Man Feeding Swans in the Snow - Francja straciła kolejnego żołnierza podczas interwencji w Mali. - Nie żyje reżyser Jérôme Savary. - W Mali poległ francuski żołnierz. To już trzecia ofiara śmiertelna. - Lyon: kardynał Barbarin odprawił pożegnalną mszę w intencji abdykującego papieża Benedykta XVI. -

Aresztowanie osób podejrzanych o ujawnienie ćwiczenia maturalnego.

Niedziela 26 czerwca 2011.
Strona główna > Francja > Polityka > Aresztowanie osób podejrzanych o ujawnienie ćwiczenia maturalnego.
 
(0 - 0 vote)

Abonnement

Francuska policja przechwyciła podejrzanych, którzy przyczynili się do internetowego przecieku tematów maturalnych z matematyki.

Na forum internetowym można było znaleźć zdjęcie części arkusza maturalnego, na którym widniało zadanie z matematyki z rachunku prawdopodobieństwa. Informacja została wrzucona do sieci przez nieznanego internautę w przeddzień matury z matematyki.

Jak podają media, policja aresztowała czerech podejrzanych ( w tym dwóch braci w wieku 21-25 lat) o ujawnienie tematów. Jednego zatrzymanego już zwolniono. mip201106cpgrdk

Pozostałe trzy osoby są w areszcie. Nadal nie wiadomo w jaki sposób arkusze egzaminacyjne dostały się w ręce „aferzystów”.

Minister Edukacji Luc Chatel zakomunikował, że mimo nielegalnego ujawnienia ćwiczenia matura z matematyki nie będzie powtarzana. Dodał jednak, że ujawnione zadanie nie będzie brane pod uwagę przez egzaminatorów przy sprawdzaniu egzaminu dojrzałości.

Maturę z części matematyczno-przyrodniczej zdawało w tym roku 165 tysięcy francuskich uczniów.

Forum - Forum : Skomentuj ten artykuł

Copyright © 2015 Gazeta MediaPolonia.com
Skomentuj ten artykuł

Partagez cet article en 1 clic :