Polska fotografia - zwycięska w prestiżowym międzynarodowym konkursie w Paryżu - A Man Feeding Swans in the Snow - Francja straciła kolejnego żołnierza podczas interwencji w Mali. - Nie żyje reżyser Jérôme Savary. - W Mali poległ francuski żołnierz. To już trzecia ofiara śmiertelna. - Lyon: kardynał Barbarin odprawił pożegnalną mszę w intencji abdykującego papieża Benedykta XVI. -

Alpy Graickie: Dwóch Francuzów zginęło w masywie Mont Blanc.

Piątek 22 lipca 2011.
Strona główna > Francja > Społeczeństwo > Alpy Graickie: Dwóch Francuzów zginęło w masywie Mont Blanc.
 
(0 - 0 vote)

Abonnement

Dwóch alpinistów pochodzenia francuskiego zginęło w masywie Mont Blanc (Alpy Graickie), na wysokości 4200 metrów. Niekorzystne warunki atmosferyczne zmusiły ich do spędzenia aż dwóch nocy na tak dużej wysokości. Jak zakomunikowali ratownicy górscy z Chamonix, przypuszczalnie alpiniści zmarli z powodu niskiej temperatury oraz wyczerpania.

Według informacji podanych przez media, Francuzi wezwali pomoc 16 lipca w godzinach wieczornych, po tym jak utknęli w ścianie należącej do szczytu Dôme du Gouter leżącego na granicy między Francją (region Rodan-Alpy) a Włochami (region Valle d’Aosta), przez który prowadzi droga na Mont Blanc.

Ratownicy górscy po otrzymaniu wezwania szybko podjęli próbę ratowniczą, ale niestety coraz to bardziej pogarszające się warunki pogodowe zmusiły ich do przerwania akcji. Po ustąpieniu silnego wiatru oraz intensywnych opadów śniegu ratownicy kontynuowali poszukiwania. mip201107cpgrdk

Ekipa ratownicza dotarła do alpinistów dopiero w poniedziałek. W załomie skały ratownicy odnaleźli przykryte śniegiem ciała dwóch Francuzów. Przyczyną ich śmierci było wychłodzenie organizmu.

Ofiary pochodziły z Marsylii i Annecy. Mieli po 30 lat.

Skomentuj na forum dyskusyjnym

Copyright © 2015 Gazeta MediaPolonia.com
Skomentuj ten artykuł

Partagez cet article en 1 clic :