Polska fotografia - zwycięska w prestiżowym międzynarodowym konkursie w Paryżu - A Man Feeding Swans in the Snow - Francja straciła kolejnego żołnierza podczas interwencji w Mali. - Nie żyje reżyser Jérôme Savary. - W Mali poległ francuski żołnierz. To już trzecia ofiara śmiertelna. - Lyon: kardynał Barbarin odprawił pożegnalną mszę w intencji abdykującego papieża Benedykta XVI. -

Po 10 latach zidentyfikowano podejrzanego za zabójstwo Elodie Kulik.

Wtorek 17 stycznia 2012.
Strona główna > Francja > Społeczeństwo > Po 10 latach zidentyfikowano podejrzanego za zabójstwo Elodie (...)
 
(0 - 0 vote)

Abonnement

Wczoraj, po dziesięciu latach od zdarzenia, zidentyfikowano domniemanego gwałciciela i mordercę 24-letniej wówczas Elodie Kulik. W wyniku badań DNA oraz licznych przesłuchań doprowadzono do rozwiązania tragicznej zagadki, która miała miejsce z 10 na 11 stycznia 2002 r. w Tertry, w Somme (region Pikardia, na północy Francji). Jej spalone częściowo ciało zostało znalezione na składowisku odpadów.

Głównym dowodem w rozprawie były ślady DNA mordercy pozostawione na miejscu zbrodni. Policja w czasie oględzin znalazła zużytą prezerwatywę, a na ciele młodej kobiety ekspertyza wykazała ślady nasienia, które okazały się kluczowe w całej rozprawie. Człowiek, którego DNA zostało znalezione na miejscu popełnienia przestępstwa, nie był znany policji - powiedział prokurator. mip201201cpgrdk

Badacze wykorzystali jednak najnowszą technikę badania DNA dzięki której dotarli do głównego podejrzanego, ponieważ DNA jednego członka z jego rodziny znalazło się w bazie danych.

Mordercą okazał się Gregory Wiart, który w momencie popełnienia zbrodni miał 23 lata. Zbrodniarz zginął jednak w wypadku samochodowym rok później, w dniu 1 listopada 2003 r. Został pochowany w Montescourt-Lizerolles, gdzie mieszka cała jego rodzina od prawie 40 lat. Wiart pracował jako hydraulik w biznesie swojego ojca.

Kulik Jacky, ojciec zamordowanej Elodie, zorganizował biały marsz poświęcony pamięci jego córki, w zeszłym tygodniu w Peronne, gdzie dziewczyna pracowała jako kierownik w tamtejszym banku. Elodie Kulik była piękną, młodą kobietą. Była wysoką, szczupłą, blondynką o dużych, niebieskich oczach- tak wspomina ojciec tragicznie zamordowaną córkę. Nie kryjąc swojego żalu oraz łez.

To bardzo wzruszająca dla mnie chwila, przez dziesięć lat czekałem na tą dobrą nowinę- dodał: Jacky Kulik, ojciec ofiary.

Skomentuj na forum dyskusyjnym

Copyright © 2015 Gazeta MediaPolonia.com
Skomentuj ten artykuł

Partagez cet article en 1 clic :