Polska fotografia - zwycięska w prestiżowym międzynarodowym konkursie w Paryżu - A Man Feeding Swans in the Snow - Francja straciła kolejnego żołnierza podczas interwencji w Mali. - Nie żyje reżyser Jérôme Savary. - W Mali poległ francuski żołnierz. To już trzecia ofiara śmiertelna. - Lyon: kardynał Barbarin odprawił pożegnalną mszę w intencji abdykującego papieża Benedykta XVI. -

Wulgarna obelga wobec prezydenta Francji.

Sobota 21 stycznia 2012.
Strona główna > Francja > Polityka > Wulgarna obelga wobec prezydenta Francji.
 
(0 - 0 vote)

Abonnement

23-letni mężczyzna został skazany przez sąd w piątek na karę dwóch miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu, za "obrazę prezydenta" podczas wizyty Nicolasa Sarkozy’ego w nowoczesnej dzielnicy mieszkalno-handlowej aglomeracji paryskiej, La Defense (Hauts-de-Seine) 05 grudnia 2011 roku. Według sądu mężczyzna użył pod adresem prezydenta ordynarnego wyrażenia s…..yn (po fr. fils de pute).

Podczas zatrzymania młody mężczyzna wyjaśnił, że użył wulgaryzmu tylko raz , które nie było do nikogo skierowane, a jedynie wyrażało jego zdenerwowanie po kłótni z dziewczyną. „Nie wydziałem prezydenta, było zbyt wiele osób oraz zbyt wielu dziennikarzy, aby go widzieć musiałbym stać w pierwszym rzędzie” - skomentował 23- latek. mip201201cpgrdk

Aresztowany wkrótce po tym zdarzeniu mężczyzna, który nie miał na swoim koncie dotychczas żadnego konfliktu z prawem, powiedział przed sądem, że podobne rzeczy dzieją się na boisku w reprezentacji Francji pomiędzy graczami; krzyknąłem nie odpowiednie słowo gdyż byłem zdenerwowany, ale żałuje tego co się stało- powiedział oskarżony.

Źródła podają, że mężczyzna nie mógł zaadresować swoich słów bezpośrednio do prezydenta Francji gdyż ten by otoczony przez wianek ministrów.

Za znieważenie prezydenta Sarkozy’ego 23 – latek oprócz, dwóch miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu, ma także obowiązek nieodpłatnej pracy na cele społeczne w wymiarze 70 godzin.

Skomentuj na forum dyskusyjnym

Copyright © 2015 Gazeta MediaPolonia.com
Skomentuj ten artykuł

Partagez cet article en 1 clic :