Polska fotografia - zwycięska w prestiżowym międzynarodowym konkursie w Paryżu - A Man Feeding Swans in the Snow - Francja straciła kolejnego żołnierza podczas interwencji w Mali. - Nie żyje reżyser Jérôme Savary. - W Mali poległ francuski żołnierz. To już trzecia ofiara śmiertelna. - Lyon: kardynał Barbarin odprawił pożegnalną mszę w intencji abdykującego papieża Benedykta XVI. -

Zatrzymano w Six-Fours-les-Plages szefa firmy PIP produkującej złej jakości implanty piersi .

Czwartek 26 stycznia 2012.
Strona główna > Francja > Polityka > Zatrzymano w Six-Fours-les-Plages szefa firmy PIP produkującej złej jakości (...)
 
(0 - 0 vote)

Abonnement

Jean-Claude Mas, został dzisiaj rano zatrzymany przez policję na południu Francji w Six-Fours-les-Plages. Założyciel firmy PIP ( Poly Implant Prothese) produkującej wadliwe silikonowe implanty piersi został zatrzymany , domu swojej przyjaciółki, w ramach dochodzenia sądowego z grudnia 2011 roku. W czasie przesłuchania Mas przyznał się do produkcji toksycznych implantów piersi, w których wykorzystywał przemysłowy żel bez homologacji, który może nawet wybuchnąć.

„Wiedziałem, że żel nie był dopuszczony do użytku, ale świadomie go używałem, bo był tańszy „ - powiedział 72 –letni Mas w październiku 2011 roku . mip201201cpgrdk

Rząd francuski w grudniu 2011 roku zalecił profilaktyczne usunięcie protez około 30 tysiącom pacjentek, gdyż żel silikonowy firmy PIP mógł powodować ryzyko wycieków, pęknięć, a także zachorowań na raka piersi. We Francji potwierdzono 20 przypadków nowotworu, w tym 16 nowotworów piersi, u kobiet z protezami firmy PIP .

Eksperci Francuskiego Instytutu Chorób Nowotworowych nie znaleźli jednak bezpośrednich dowodów świadczących o tym, że kobietom, którym wszczepiono toksyczna protezę, są bardziej niż inne narażone na zachorowanie na raka piersi. Wiele klientek skarży się na bóle, stany zapalne, zmęczenie i zaburzenia funkcjonowania układu mięśniowo-szkieletowego.

Endoprotezy tej firmy wszczepiono ok. 500 tys. kobiet na całym świecie. Najwięcej marnych implantów trafiło do konsumentek z Ameryki Łacińskiej, Hiszpanii, Włoch i Wielkiej Brytanii. W samej Wielkiej Brytanii od 2001 r. sprzedano aż 84,3 tys. produktów przedsiębiorstwa Poly Implant Prothese. Szacuje się, że około 300 Polek miało wykonaną operację biustu z wykorzystaniem implantów tej firmy.

Skomentuj na forum dyskusyjnym

Copyright © 2015 Gazeta MediaPolonia.com
Skomentuj ten artykuł

Partagez cet article en 1 clic :