Polska fotografia - zwycięska w prestiżowym międzynarodowym konkursie w Paryżu - A Man Feeding Swans in the Snow - Francja straciła kolejnego żołnierza podczas interwencji w Mali. - Nie żyje reżyser Jérôme Savary. - W Mali poległ francuski żołnierz. To już trzecia ofiara śmiertelna. - Lyon: kardynał Barbarin odprawił pożegnalną mszę w intencji abdykującego papieża Benedykta XVI. -

Atak zimy we Francji.

Wtorek 31 stycznia 2012.
Strona główna > Francja > Społeczeństwo > Atak zimy we Francji.
 
(0 - 0 vote)

Abonnement

We Francji rozszalała się zima ! W pięciu departamentach wprowadzono stan ostrzegawczy! Szczególnie fatalne są warunki na drogach.

Bardzo niebezpieczna jest sytuacja na szlakach komunikacyjnych ze względu na występujące oblodzenia i gołoledź. W niektórych regionach Francji pojawiły się opady deszczu ze śniegiem co po kilkunastogodzinnym mrozie doprowadziło do szczególnych utrudnień w ruchu komunikacyjnym. W wielu miejscach zamiecie śnieżne sparaliżowały ruch drogowy.

Najgorsze warunki pogodowe obecnie są w Owernii (centralna Francja), w Limousin, oraz w regionie Prowansja-Alpy-Lazurowe Wybrzeże. Według prognoz w całym kraju ma przybyć od 5 do 10 cm pokrywy śnieżnej. W Alpach ma spaść nawet 50 cm białego puchu.mip201201cpgrdk

Opady śniegu przemieszczają się z zachodu na południowy-wschód. Według prognoz białe szaleństwo ma się uspokoić dopiero we wtorek późnym wieczorem.

Według Meteo France są to pierwsze tak intensywne opady śniegu tej zimy.

Skomentuj na forum dyskusyjnym

Copyright © 2015 Gazeta MediaPolonia.com
Skomentuj ten artykuł

Partagez cet article en 1 clic :