Polska fotografia - zwycięska w prestiżowym międzynarodowym konkursie w Paryżu - A Man Feeding Swans in the Snow - Francja straciła kolejnego żołnierza podczas interwencji w Mali. - Nie żyje reżyser Jérôme Savary. - W Mali poległ francuski żołnierz. To już trzecia ofiara śmiertelna. - Lyon: kardynał Barbarin odprawił pożegnalną mszę w intencji abdykującego papieża Benedykta XVI. -

Saint-Ouen: 8 – latek popełnił samobójstwo.

Środa 1 lutego 2012.
Strona główna > Francja > Społeczeństwo > Saint-Ouen: 8 – latek popełnił samobójstwo.
 
(0 - 0 vote)

Abonnement

Niewyobrażalna tragedia miała miejsce we wtorek po południu w Saint-Ouen (miejscowość w regionie Île-de-France, w departamencie Seine-Saint-Denis). 8- letni chłopiec powiesił się w swoim pokoju. Jak podaje źródło, makabrycznego odkrycia dokonali rodzice nieletniego samobójcy. Na miejsce przybyła straż , która próbowała go reanimować. Niestety, działania nie przyniosły skutku. Chłopiec już nie żył.

Według oficjalnych danych, około 40 dzieci rocznie odbiera sobie życie we Francji. Przypadki samobójstw są bardzo rzadkie u małoletnich, wypowiada się psychiatra dziecięcy - Stéphane Clerge, dodając, że ciągle jest to temat tabu, ale niestety coraz bardziej prawdziwy.

We wrześniu po raz pierwszy we Francji powstał specjalny raport na temat prób samobójczych u dzieci. Psychiatra dziecięcy Boris Cyrulik tłumaczy, że przyczyny tak desperackiego aktu u dzieci mogą być wielorakie: są to czynniki genetyczne, rodzinne, biologiczne a nawet kulturowe. mip201201cpgrdk

Liczba samobójstw wzrasta zarówno wśród młodzieży, jak i w przedziale wiekowym od 20 do 30 roku życia. Obecnie, wśród młodzieży między 15 a 19 r. ż., samobójstwo stanowi drugą wiodącą przyczynę śmierci. Stopa samobójstw, w tej grupie wiekowej, zwiększyła się trzy - krotnie przez okres ubiegłych 30 lat.

Według danych WHO liczba dokonanych samobójstw wzrasta w prawie wszystkich europejskich krajach. Codziennie na świecie pozbawia się życia około 1500 osób, a około 20 000 usiłuje tego dokonać.

Skomentuj na forum dyskusyjnym

Copyright © 2015 Gazeta MediaPolonia.com
Skomentuj ten artykuł

Partagez cet article en 1 clic :