Polska fotografia - zwycięska w prestiżowym międzynarodowym konkursie w Paryżu - A Man Feeding Swans in the Snow - Francja straciła kolejnego żołnierza podczas interwencji w Mali. - Nie żyje reżyser Jérôme Savary. - W Mali poległ francuski żołnierz. To już trzecia ofiara śmiertelna. - Lyon: kardynał Barbarin odprawił pożegnalną mszę w intencji abdykującego papieża Benedykta XVI. -

Lyon: kardynał Barbarin odprawił pożegnalną mszę w intencji abdykującego papieża Benedykta XVI.

Sobota 2 marca 2013.
Strona główna > Francja > Społeczeństwo > Lyon: kardynał Barbarin odprawił pożegnalną mszę w intencji abdykującego papieża (...)
 
(3.57 - 1 vote)

Abonnement

W czwartek o godzinie 19 w katedrze św. Jana Chrzciciela w Lyonie (Cathédrale Saint-Jean-Baptiste de Lyon) zgromadziło się ponad tysiąc wiernych, którzy przybyli podziękować papieżowi Benedyktowi XVI za prawie 8 letni pontyfikat. Nabożeństwo dziękczynne celebrował arcybiskup metropolita Lyonu, a także prymas Francji - kardynał Philippe Barbarin.

Podczas mszy arcybiskup Lyonu powiedział, że „Benedykt XVI jest papieżem, który nas kocha," „Otrzymaliśmy dar od Benedykta XVI . To dzięki niemu nauczyliśmy się milczenia”.

Kardynał Philippe Barbarin podziękował także Ojcu Świętemu.

Na zakończenie celebry zgromadzeni zaśpiewali utwór Magnificat Jana Sebastiana Bacha.

Wierni, którzy zgromadzili się w katedrze modlili się także za siedmioosobową rodzinę, która 19 lutego została uprowadzona przez nigeryjskich islamistów z organizacji Boko Haram w Kamerunie, a następnie przewieziona do Nigerii.

28 lutego o godzinie 20 zakończył się pontyfikat Benedykta XVI. Ojciec Święty opuścił stolicę apostolską i udał się helikopterem do letniej papieskiej rezydencji w Castel Gandolfo, gdzie po raz ostatni przemówił do wiernych . „Nie jestem już papieżem Kościoła katolickiego (..) Jestem po prostu pielgrzymem, który zaczyna ostatni etap swojej pielgrzymki na tej Ziemi"- powiedział Benedykt XVI.

"Idźmy naprzód razem z Panem dla dobra Kościoła i świata. Dziękuję!" – tymi słowami zakończył swoje ostatnie przemówienie.

Copyright © 2015 Gazeta MediaPolonia.com
Skomentuj ten artykuł

Partagez cet article en 1 clic :