Polska fotografia - zwycięska w prestiżowym międzynarodowym konkursie w Paryżu - A Man Feeding Swans in the Snow - Francja straciła kolejnego żołnierza podczas interwencji w Mali. - Nie żyje reżyser Jérôme Savary. - W Mali poległ francuski żołnierz. To już trzecia ofiara śmiertelna. - Lyon: kardynał Barbarin odprawił pożegnalną mszę w intencji abdykującego papieża Benedykta XVI. -

W Mali poległ francuski żołnierz. To już trzecia ofiara śmiertelna.

Poniedziałek 4 marca 2013.
Strona główna > Francja > Ludzie > W Mali poległ francuski żołnierz. To już trzecia ofiara śmiertelna.
 
(0 - 0 vote)

Abonnement

Żołnierz z francuskich oddziałów spadochronowych zginął w północnej części Mali, poinformował minister obrony Francji Jean-Yves Le Drian. To już trzecia ofiara śmiertelna w armii francuskiej od czasu rozpoczęcia interwencji w Mali. W pierwszym dniu operacji wojskowej na północy kraju zginął Damien Boiteux (41 lat) - pilot helikoptera. Drugą ofiarą, która poległa 19 lutego podczas starć był żołnierz francuskiej Legii Cudzoziemskiej (Harold Vormezeele 33 lata).

Kapral Cédric Charenton miał 26 lat. Był kawalerem. Służył w 1 Pułku Powietrznodesantowych Szaserów. W Mali był od 25 stycznia. Został śmiertelnie raniony przez wroga podczas ataków przeprowadzonych w sobotę w masywie górskim Ifoghas na północnym wschodzie Mali - powiedział francuski minister obrony. Był doświadczonym i zasłużonym wojskowym. Charenton brał udział także w misjach - w Afganistanie, Gabonie i Nowej Kaledonii. 1 kwietnia 2012 roku dostał awans do stopnia kaprala.

Rzecznik armii płk Thierry Burkhard podał do wiadomości, że podczas operacji w Mali niedaleko granicy z Algierią, śmierć poniosło 15 terrorystów, a wielu zostało rannych.

Francja rozpoczęła wojskową interwencję na terytorium Mali od 11 stycznia udzielając wsparcia wobec ofensywy islamistów mających powiązania z Al-Kaidą. Celem islamistów jest utworzenie z północnej części Mali własnego państwa i realizowanie w nim skrajnych ideologii i poglądów, za pomocą radykalnych środków, które będą zagrażać sąsiednim krajom. Za sprawą pomocy militarnej Francji w Mali udało się już wyprzeć dżihadystów z większych ośrodków.

Copyright © 2015 Gazeta MediaPolonia.com
Skomentuj ten artykuł

Partagez cet article en 1 clic :