Polska fotografia - zwycięska w prestiżowym międzynarodowym konkursie w Paryżu - A Man Feeding Swans in the Snow - Francja straciła kolejnego żołnierza podczas interwencji w Mali. - Nie żyje reżyser Jérôme Savary. - W Mali poległ francuski żołnierz. To już trzecia ofiara śmiertelna. - Lyon: kardynał Barbarin odprawił pożegnalną mszę w intencji abdykującego papieża Benedykta XVI. -

Francja straciła kolejnego żołnierza podczas interwencji w Mali.

Czwartek 7 marca 2013.
Strona główna > Francja > Ludzie > Francja straciła kolejnego żołnierza podczas interwencji w Mali.
 
(3.57 - 1 vote)

Abonnement

Kolejny francuski żołnierz zginął w walce z islamskimi rebeliantami na północy Mali – podało do wiadomości biuro prasowe prezydenta Francji. To już czwarta ofiara śmiertelna w armii francuskiej od czasu rozpoczęcia interwencji w Mali.

Sierżant 68. afrykańskiego pułku artylerii z Valbonne poniósł śmierć 6 marca w godzinach rannych "w starciu z lokalnymi grupami terrorystycznymi" w miejscu oddalonym około 100 km od miasta Gao, na północnym wschodnie Mali- głosi oświadczenie wydane przez Pałac Elizejski. Podczas operacji militarnej zostało także rannych 4 malijskich żołnierzy.

Poległy żołnierz pochodził z niewielkiej miejscowości Charette, na wschodzie Francji. Był żonaty, osierocił dzieci. Wilfried Pingaud miał 37 lat.

Pierwszą ofiarą, którą poległa podczas starć z islamskimi rebeliantami był 41- letni pilot helikoptera - Damien Boiteux. 19 lutego zginął żołnierz francuskiej Legii Cudzoziemskiej - Harold Vormezeele (33 lata). W ostatnią niedzielę rząd francuski poinformował o śmierci trzeciego żołnierza w Mali. Był nim 26-letni kapral Cédric Charenton - woskowy francuskich oddziałów spadochronowych, który zginął podczas działań przeprowadzonych w sobotę w masywie górskim Ifoghas, położonym na północnym wschodzie Mali przy granicy z Algierią.

Francja rozpoczęła swoją interwencję w Mali 11 stycznia. Wojsko francuskie udziela wsparcia wobec ofensywy islamistów mających powiązania z Al-Kaidą. W inwazji uczestniczy ponad 2 tys. francuskich żołnierzy.

Copyright © 2015 Gazeta MediaPolonia.com
Skomentuj ten artykuł

Partagez cet article en 1 clic :