Polska fotografia - zwycięska w prestiżowym międzynarodowym konkursie w Paryżu - A Man Feeding Swans in the Snow - Francja straciła kolejnego żołnierza podczas interwencji w Mali. - Nie żyje reżyser Jérôme Savary. - W Mali poległ francuski żołnierz. To już trzecia ofiara śmiertelna. - Lyon: kardynał Barbarin odprawił pożegnalną mszę w intencji abdykującego papieża Benedykta XVI. -

Polska fotografia - zwycięska w prestiżowym międzynarodowym konkursie w Paryżu - A Man Feeding Swans in the Snow

mardi 29 octobre 2013.
Accueil du site > Francja > Wydarzenia kulturalne > Polska fotografia - zwycięska w prestiżowym międzynarodowym konkursie w Paryżu (...)
 
(3.57 - 1 vote)

Abonnement

Witam serdecznie,

Nazywam się Marcin Ryczek, jestem polskim fotografem z Krakowa.

Mam ten zaszczyt, że moja praca „A Man Feeding Swans in the Snow” została w bieżącym miesiącu najwyżej oceniona przez grono znakomitych jurorów i otrzymała pierwszą nagrodę (Grand Prix) w kategorii „Natura/Środowisko” w prestiżowym międzynarodowym konkursie fotograficznym Grand Prix de Découverte : International Fine-Art Photography Award.

Do konkursu zostały złożone prace fotografów z 82 krajów świata. Zwycięska fotografia zostanie przyjęta do prestiżowej kolekcji Bibliotheque Nationale de France oraz zaprezentowana m.in. na paryskiej wystawie Paris Salon de la Photo (November 2013). Otrzymane nagrody są potwierdzeniem olbrzymiej medialnej popularności tej fotografii, która utrzymuje się nieprzerwalnie od początku roku. Zdjęcie zostało opublikowane w gazetach i serwisach niemal na całym świecie (w Anglii - The Guardian, The Telegraph, w Niemczech – Der Spiegel, w Izraelu - Yedioth Ahronoth, we Włoszech – La Repubblica, w Danii – Politiken, w Szwajcarii - 20 Minuten ) oraz w najbardziej popularnych portalach internetowych na wszystkich kontynentach.

Na amerykańskiej stronie Reddit, tylko w ciągu jednej doby odnotowano ponad 3 miliony odsłon z bardzo pozytywnymi, niekiedy entuzjastycznymi komentarzami. Zyskało też bardzo ciepłe opinie od wielu bardzo znanych osób ze świata kultury. O historii powstania zdjęcia reportaże nakręciła telewizja polska i niemiecka. Prezentowane było już na wystawach w Polsce, Niemczech, Japonii i Chinach.

Jako zdobywca pierwszego miejsca, zostałem także zaproszony przez organizatorów konkursu na ceremonię wręczenia nagród, na wernisaż i wystawę prac laureatów, które to uroczystości będą miały miejsce w Paryżu w dniach 6-11 listopada..Zaproszenie przyjąłem i będę w tych uroczystościach uczestniczył, z wielką radością i dumą reprezentując nasz kraj i polskie środowisko artystyczne.

Jako, że swojej stronie internetowej, podejmujecie Państwo różne tematy związane z „obecnością” Polaków we Francji, chciałem za jej pośrednictwem poinformować o tym wydarzeniu i zaprosić naszych rodaków na paryską wystawę z „polskim akcentem”.

Dziękuję i serdecznie pozdrawiam ze słonecznego jeszcze Krakowa.

Marcin Ryczek
tel. +48 502365877
www.marcinryczek.com // www.facebook.com/MarcinRyczekFotografia

Copyright © 2015 Gazeta MediaPolonia.com
Répondre à cet article

Partagez cet article en 1 clic :